Rekordinė dviračių iniciatyva

Antrus metus „Minam kartu” iniciatyvos autoriai kvietė Vasario 16-ąją sutikti originaliai. Šeštadienį Kaune rekordinis šventiškai nusiteikusių dviratininkų važiavo maršrutu, kuris sudarė Lietuvos kontūrą.

Iniciatyva kviečianti švęsti Lietuvos gimtadienį minant organizuojama antrus metus. Idėjos autorė Solveiga Dambrauskaitė sako, jog sugalvoti tokį formatą nebuvo sunku: „Valstybines šventes galima švęsti kitaip, netradiciškai. Važiavimas dviračiu su puikiai tam tinka, o kad minti būtų dar smagiau, kilo mintis važiavimą įprasminti ir parinkti išskirtinį maršrutą“. Maršrutas išskirtinis tuo, jog dviratininkai įveikę vos 20 kilometrų, galėjo pamatyti Lietuvos kontūrą savo telefono ekrane. Į iniciatyvą prisijungė net 155 dviratininkai! Nors dauguma jų – kauniečiai, tačiau atvyko ir svečių iš Vilniaus, Klaipėdos, Prienų ir kitų miestelių.

Dalyviai spindėjo šventine nuotaika. Dalyviai buvo pasipuošę šventine atributika, ant dviračių plėvėsavo Lietuvos vėliavos, aplink mirgėjo trys spalvos – geltona, žalia, raudona. Per miestą, lėtai judanti dviratininkų kolona, nuspalvino miestą bei privertė ir kitus šypsotis. „Važiuodami matėme dešimtis žmonių kurie mums mojavo iš automobilių, per daugiabučių langus, o praeiviai tiesiog sustodavo ir su šypsena mus palydėdavo akimis. Džiaugiamės, kad šventine nuotaika pasidalinome su miestiečiais.“ – džiaugiasi iniciatyvos organizatoriai. „Ši iniciatyva skatino švęsti mūsų valstybės gimtadienį linksmai, tačiau tuo pačiu mes norėjome pasakyti jog dviratis, gali būti puiki transporto priemonė ne tik vasaros metu.“- sako idėjos autorė Solveiga Dambrauskaitė.

 

Nuotraukos: Imantas Cesliavičius