Mišku iš Marcinkonių į Zervynas

Dzūkijos nacionalinio parko miškai paskelbti „Natura 2000“ teritorija ir savyje turi daug gamtos lobių. Daug įdomybių, apie šį, didžiausią Lietuvoje saugomą parką, sužinosite moderniai įrengtoje lankytojų centro ekspozicijoje.

Pakeliui pasieksite A. Matučio drevę. Tai bent neregėtos architektūros statinys! Namelis šešiakampis kaip korio akutė, o prie jo užrašas: Aš girių šlovė – Bičiulių drevė. Čia poetas darbščiai kaip bitelė, praleido ilgas kūrybos valandas, namelin atvykdavo vos sniegui nutirpus ir gyvendavo iki pat vėlyvojo rudens. 

Maršrutas tęsiasi iki Zervynų – vieno seniausių ir gražiausių Dzūkijos kaimų. Kaimas paskelbtas architektūros paminklu ir garsėja savo sodybomis. Visos jos orientuotos į gatvę ir yra išlaikę savo autentiškumą. Čia filmuoti lietuviški filmai „Niekas nenorėjo mirti“ ir „Faktas“. Vis dėlto Zervynose yra garsiausi mediniai kryžiai. Iš viso jų yra septyni, o kaimelio centre stovi trys. Ant jų pamatysite pakabintas baltas prijuostėles. Toks kryžių puošimas būdingas tik Dzūkijoje. Prijuostėles rišdavo įvairiomis progomis: kai ko nors labai prašoma – apsaugoti nuo ligų, nelaimių, kad sugyventų ištekėjusi dukra ir t.t. Jaunamartės rišdavo, kad greičiau susilauktų vaikų; motinos užrišdavo, kad dukra namo neparneštų nesantuokinio vaiko.

Maršruto pradžiaMarcinkonių lankytojų centras. 54.061292, 24.399086
Atstumas28 km
GPXatsisiųsti
Trukmė5 val.
Kelio dangažvyrkeliai, smėlėti miško keliukai, šiek tiek asfalto.
Sudėtingumassudėtinga
Dviračio tipasMTB, turistinis, hibridinis.
Lankytini objektai/muziejaiDzūkijos nacionalinio parko lankytojų centras
Marcinkonių etnografinė muziejinė sodyba
Anzelmo Matučio drevė
Gamtiniai objektaiMiškai įtraukti „Natura 2000“
Ežerai
Papildoma informacija