Kurtuvėnų žiedas

Pasiilgusiems gamtos ir pušų kvapo šiauliečiams arba saulės miesto svečiams – Kurtuvėnų žiedinis maršrutas. Maršrutas nuo miesto nutolęs vos 10 km. Atvykti iki maršruto pradžios taško nuo Šiaulių galima tarpmiestiniu autobusu arba tiesiog dviračiu.

Gamtos taku keliauju link Kurtuvėnų. Šis miestelis garsu savo dvaru. Kurtuvėnų dvaras tai vienas pirmųjų XV a. Lietuvoje susikūrusių dvarų. Ši vieta žinoma nuo 1495 m. Tuomet pastatyta bajorų sodyba išaugo į turtingą dvarą, kuris daugiau nei 450 metų buvo regiono ekonominis ir kultūrinis centras.

Toliau privažiuosite Barsukyno ozą. Ozais, karobkalniais arba ožnugariais vadinami ilgi ir siauri kalvagūbriai, kurie susiformavo tirpstant ledynams iš žvyro bei smėlio. Manoma, kad ozų juostos atsirado prieš 16-15 tūkstančių metų. Barsukyno ozas yra retos geomorfologinės formos – panašus į pasagą ir supa pelkėjantį Barsukyno ežerą. Seniau netgi buvo manyta, kad Barsukyno ežeras – meteorito išmušta duobė. Iš tikrųjų ozas susidarė iš smulkaus smėlio bei žvyro aplink ledo luistą, kurio vietoje šiandien telkšo Barsukynas.

Maršruto pradžiaKurtuvėnų regioninis parkas. 55.848916, 23.127372
Atstumas38 km
GPXatsisiųsti
Trukmė6 val.
Kelio dangamiško takeliai, mažo intensyvumo keliai
Sudėtingumassudėtingas
Dviračio tipasMTB
Lankytini objektai/muziejaiKurtuvėnų dvaras
Kurtuvėnų regioninio parko lankytojų centras
Gyvasis žirgo muziejus
Gamtiniai objektaiNapoleono pušis
Bijotės, Butiškės, Juodežerio, Dubuko, Barsukyno ežerai
Barsukyno ozas
Papildoma informacijaNetoli maršruto įrengtas Vainagių pažintinis takas. Keliaujant 4,5 km ilgio taku galima pasigrožėti Vainagių draustinio kraštovaizdžiu, Vainagių piliakalniu.