Kelionės su šuniu

Kelionės dviračiu su savo keturkojais šeimos nariais pastaruoju metu itin populiarėja. Kartais tenka matyti šuniukus vežamus ir klasikiniuose miesto krepšiuose ar vaikams skirtose priekabose. Tačiau jei būtent šiuo metu rezgate planus apie kelionę su šuniuku – verta žinoti jog parduotuvėse galite rasti specialiai nedideliems augintiniams skirtus saugius krepšius. Plačiau dviračio krepšiai šunims yra apžvelgiami video, kurį rasite teksto apačioje.

Krepšiai gali būti tvirtinami ant dviračio bagažinės, ant rėmo dviračio priekyje ar gale, taip pat gali būti tvirtinami dviračio priekyje. Specialūs krepšiai saugiai užsidaro ir užtikrina jog augintinis neiššoks, kai kurie turi ir apsaugą nuo lietaus.

Krepšiai dviračio priekyje
Krepšys Klix Fix Doggy

Pradėsiu nuo dviračio priekyje, prie vairo tvirtinamų krepšių. Jie idealiai tinka nedidelio svorio mažiems šunyčiams. Tokiems kaip: Jorkšyro terjeras, špicas, maltos bišonas ar toiterjeras. Pavyzdžiui krepšys KlikFix Doggy, tinkantis šunims iki 7 kilogramų svorio, gali pasigriti tuo jog yra neperpučiamas bei turi apsaugą nuo lietaus, tad minant net darganotą dieną šunelis bus apsaugotas nuo kritulių ar skersvėjo.

O štai minant šiltomis vasaros dienomis  ir ieškantiems stilingo krepšio spendimo, galima rinktis M-Wave krepšį tinkamą iki 15 kilogramo svorio gyvūnams. Šis krepšys yra labai patogus, galima tvitinti tiek dviračio priekyje, tiek gale ant rėmo. Prieš perkant, šį ar kitą krepšį įsitikinkite jog jis tinka jūsų dviračio modeliui. Nes pavyzdžiui jei ant jūsų dviračio rėmo, toje vietoje kur turi montuotis krepšys yra pravesti troseliai, tuomet krepšio uždėti nepavyks.

Krepšiai dviračio gale

Kitas sprendimas norintiems vežti nedidelius augintinius – įsigyti narvelio tipo krepšį tvirtinamą ant dviračio bagažinės. Pavyzdžiui štai šis krepšys yra gan erdvus bei turi paminkštinimą gyvūnui, kad būtų patogiau kelionės metu.

Vis dėlto auginantiems vidutinių ar didelių veislių šunis, neliks kito sprendimo kaip įsigyti priekabą. Dažniausiai priekabos atlaiko net iki 40 kilogramų svorį. Tad tokioje priekaboje, jei tik telpa, galite vežti savo auksaspalvį retriverį. Nors galima naudoti ir vaikų vežimui skirtas priekabas, tačiau auginant didelį šunį, verčiau rinktis būtent gyvūnams pritaikytą priekabą. Nes gyvūnų priekabų konstrukcija yra šiek tiek kitokia, jos yra erdvesnės ir gyvūnui bus patogiau viduje stovėti ar tupėti. Šunų ir vaikų priekabos skiriasi dar ir tuo,  jog vaikams yra gaminami skaidrūs priekabos langeliai, kad keleivis galėtų matyti kuo daugiau, o gyvūnams gaminami  tamsūs, kad kelionės metu būtų mažiau dirgiklių ir jie išliktų ramūs.

Tekstą parengė: Solveiga Dambrauskaitė-Bakutienė

Dviračio krepšiai šunims (ar kitiems jūsų augintiniams), o taip pat – dviračių priekabos ir kiti naudingi patarimai šiame video:

Ieškote idėjų minti? Pasižvalgykite po mūsų rekomenduojamus solo dviračių maršrutus (.gpx)