Kaip pakeisti grandinę?

Kada grandinę keisti?

Dviračio grandinės dėvisi. Sudėvėjus grandinę iki 0.75 procento ją reikia keisti. Kaip žinoti kada grandinė pasiekė tokio dydžio susidėvėjimą? Tam yra specialus įrankis kurį galite įsigyti bene bet kurioje dviračių parduotuvėje. . Matuoti grandinės viršuje reikia todėl, kad toje vietoje ji yra labiau įtempta. Įkiškite matavimo įrankį grandinės viršuje tarp narelių. Jeigu jis sulenda pilnai ties 0,75 atžyma – jūsų grandinė susidėvėjusi ir ją reikia nedelsiant keisti.

Grandinės matuoklis FORCE Profi

Nepakeitus grandinės laiku turėsite problemų: pradės labiau dėvėtis jūsų dviračio galinės žvaigždės, vėliau – priekinės.

Žinoma, gali būti, kad grandinei sudėvėjus iki 1 procento ir tik tuomet ją pakeitus nauja, viskas su žvaigždėmis bus gerai. Tačiau taip eksperimentuoti – nerekomenduoju.

Tiems kurie galvoja kad per daug čia darbo: tepti, matuoti, keisti ir pan. Yra ir kitas variantas – dėvi viską iki galo. Tikrai žinau tokių dviratininkų, kurie važiuoja iki tol kol dviratis nebevažiuoja tiesiogine prasme, o tada keičia viską nuo A iki Z. Jei esate vienas iš jų, galite rinktis eksploatuoti savo dviračio grandinę ir žvaigždes nematuojant susidėvėjimo bei keisti viską vienu metu. Tokiu būdu galima pravažiuoti ir 10000 km, tačiau reikia įsidėmėti jog tuomet laukia nemenka sąskaita dviračių servise. Ypač brangios gali būti priekinės žvaigždės, dar daugiau- kai kuriais atvejais gali būti net ir sunku įsigyti reikiamų dalių. Atsarginių dalių deficitas buvo itin didelis pandemijos metu, tačiau kai kuriais atvejais vis dar jaučiamas ir iki šiol.

Kaip nuimti grandinę?

Nuimti grandinę reikia norint ją išplauti arba pakeisti.

Nuėmimui naudojamas specialus įrankis, kuris taip ir vadinamas – grandinės nuėmimo įrankiu arba raktu grandinei. Jis padeda išstumti narelio kaištį arba įstumti jį atgal. Toks įrankis gali įeiti į kompaktišką įrankių komplektą bei jį galima vežiotis su savimi.

Grandinei sujungti yra naudojami ir šiuolaikiniai pakaitiniai nareliai. Tokį narelį galima sujungti rankomis, skirtingas jo dalis įkišant priešinguose grandinės galuose.

Kada to gali prireikti? Tarkim nutrūko grandinė. Nors tai nėra įprastai nėra dažnas reiškinys, tačiau pradedančiuosius dviratininkus kartais gąsdina toks klausimas – ką reikės daryti jei grandinė nutrūks kur nors miške? Atsakymas paprastas- yra du variantai: Stumsitės dviratį iki civilizuotos vietos, kur rasite dviračių taisyklą ar autobusą namo ARBA jei su savimi turite atsarginį grandinės narelį- sujungsite grandinę ir važiuosite toliau.

Kaip tai padaryti?
  1. Su įrankiu išstumkite vieną kaištį, iškris visas pažeistas narelis.
  2. Vietoj jo galima įdėkite naują pakaitinį narelį, sutraukiant bei sukabinant jį.
  3. persukus narelį į viršutinę grandinės padėtį, koja staigiu judesiu “kirskite” per pedalą taip užfiksuodami naują narelį, kad jis neatsijungtų.

Tekstą parengė: Solveiga Dambrauskaitė-Bakutienė

Ieškote idėjų minti? Pasižvalgykite po mūsų rekomenduojamus solo dviračių maršrutus (.gpx)