Atkurtai Lietuvai 100!

Atkurtos Lietuvos šimtmečiui paminėti organizuojame dviračių žygį. Tai ne paprastas žygis! Jo metu mes važiuosime maršrutu, kuris sudarys Lietuvos kontūrą!

STARTAS: vasario 16 d. 12.00 val., prie Kauno pilies.
TRASOS ILGIS: ~40 km
TRASOS SUDĖTINGUMAS: nesudėtinga.
VAŽIAVIMO TEMPAS: važiuosime lėčiausio dviratininko greičiu.
TRANSPORTO PRIEMONĖ: KET reikalavimus (žr. žemiau) atitinkantis dviratis.
PASIIMTI: gerą nuotaiką, užkandžių bei vandens. Jei turite – išmanųjį telefoną su įdiegta dviratininkams skirta programa (pvz. Strava, Endomondo ir pan.) kurioje galėsite įamžinti nuvažiuotą Lietuvos Respublikos formos maršrutą. Rekomenduojame atvykti į starto vietą neįjungus šios programos ir įsijungti ją tik toje vietoje, kuri bus nurodyta organizatorių renginio metu, kitu atveju nuvažiuotas maršrutas gali atrodyti šiek tiek kitaip nei LR valstybinės sienos kontūrai.

DALYVIŲ AMŽIUS: Dviračio žygių dalyvių amžius yra neribojamas, tačiau siūlome įvertinti dalyvių fizinį pasirengimą, nes trasos ilgis apie 40 km. Dalyviams su vaikais siūlome sudalyvauti tik pirmojoje žygio atkarpoje, kurios maršrutas bus dviračių taku, o atstumas iki 10 km ir grįžti savarankiškai, nes dalis maršruto bus įveikiama važiuojamąja dalimi, kuria pagal KET reikalavimus dviračiais gali važiuoti ne jaunesni kaip 8 metų amžiaus asmenys lydimi suaugusiųjų.
Saugumu ir dviračių technine būkle rūpinasi patys žygeiviai.
GRĮŽIMAS planuojamas 16 val. prie Kauno pilies.

Dalyvavimas nemokamas!

Ar ne puiki proga atidaryti dviračių sezoną? 🙂

Iki pasimatymo vasario 16-ąją!
VšĮ „KET ekspertai“
el. p. info@ketekspertai.lt

 

 

KET reikalavimai dviračių vairuotojams važiuojant keliu:

  • Dviratis turi būti su tvarkingu stabdžiu ir garso signalu.
  • Dviračio gale turi būti raudonas šviesos atšvaitas arba raudonos šviesos žibintas, iš abiejų šonų – oranžiniai šviesos atšvaitai, pritvirtinti prie ratų stipinų.
  • Šviesiuoju paros metu dviračio vairuotojas privalo dėvėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais ARBA dviračio priekyje turi degti baltos šviesos žibintas, o gale – raudonos šviesos žibintas.
  • Tamsiuoju paros metu arba esant blogam matomumui, dviračio priekyje turi degti baltos šviesos žibintas, o dviračio gale – raudonos šviesos žibintas, dviračio vairuotojas privalo dėvėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais.
  • Dviračio vairuotojas (keleivis) iki 18 metų, važiuodamas (vežamas) keliu, privalo būti užsidėjęs ir užsisegęs dviratininko šalmą. Vyresniam kaip 18 metų asmeniui, dviračiu važiuojančiam keliu, rekomenduojama būti užsidėjus ir užsisegus dviratininko šalmą.